Preskočiť na obsah

Oznam: Zónová tarifa v regionálnej autobusovej doprave

Zverejnené 8.7.2024.

V regionálnej autobusovej doprave Košického a Prešovského samosprávneho kraja dôjde čoskoro k zmene tarify. Súčasnú kilometrickú tarifu nahradí zónová tarifa so zásadne rozšírenou ponukou druhov cestovného. Pribudnú jednorazové prestupné lístky, ako aj denné, mesačné, štvrťročné, polročné a ročné predplatné lístky. Čím bude časová platnosť lístka dlhšia, tým bude jeho cena v prepočte na 1 cestu výhodnejšia.

Cestovné sa už nebude určovať podľa kilometrických pásiem, ako je tomu dnes, ale podľa počtu zón na trase. Benefitom najmä pre pravidelných denných cestujúcich a pre cestujúcich na dlhšie vzdialenosti budú novozavedené výhodné predplatné a prestupné lístky.

Základné delenie cestovného z hľadiska poskytovanej zľavy:

Nové druhy cestovných lístkov:


Zónová tarifa bude v prvej fáze uplatnená iba v regionálnej autobusovej doprave, následne sa však počíta s jej postupným rozširovaním aj na železničnú dopravu a MHD v jednotlivých mestách Košického a Prešovského samosprávneho kraja. Konečným cieľom je, aby jeden cestovný lístok platil bez obmedzení v autobusovej, železničnej, aj mestskej hromadnej doprave na celom území východného Slovenska.

Spustenie prvej fázy zónovej tarify IDS Východ je naplánované po začiatku platnosti nových zmlúv s autobusovými dopravcami v Prešovskom samosprávnom kraji. V Košickom samosprávnom kraji sú nové zmluvy s autobusovými dopravcami v platnosti od 1. 4. 2022.

Facebook: https://fb.watch/t61XSH5v6Z/

YouTube: https://youtu.be/5fc8ALDx_fs?si=hgj7YdcckH_lpx7f

Všetky informácie o novej tarife sú zverejnené na https://idsvychod.sk/o-zonovej-tarife/